naše historie sahá daleko do minulosti

O vinařství Dofek

Jsme z vinařské obce Vranovice v Mikulovské vinařské podoblasti. Vinařství vzniklo v roce 1972.

znak obce vranovice

Vinařství z Jižní moravy

Vinařská obec Vranovice v mikulovské podoblasti

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Vranovice v Mikulovské vinařské podoblasti. Vinařství vzniklo v roce 1972, kdy navázalo na již dlouholetou rodinnou tradici, pěstování vinné révy a výrobu vína. Zakladatelem byl Ing. Josef Dofek. Po svém otci vinařství převzal syn Drahomír Dofek, který pokračuje v rozvoji vinařství a dodává výrobě vína moderní směr.

Vinařství hospodaří na 6 ha vinic v katastrech obcí Vranovice a Popice, ve viničních tratích Vinohrádky, Žlebské, Mitrberk a Sonberk. Tyto tratě ležící v Mikulovské vinařské podoblasti se mohou pyšnit jak výbornou polohou, tak specifickými půdními podmínkami a v neposlední řadě krásným výhledem na Pálavské vrchy a vodní nádrže Nové mlýny.

 • 6 ha

  vinic

 • 51

  let tradice

 • 200 hl

  vína za rok

 • 1972

  rok založení

Unikátní kombinace okolních vlivů

na našich vinicích dodává vínům dofek specifickou chuť

Při ošetřování vinohradů se vše řídí zásadami integrované produkce hroznů a vína, jedná se o moderní ekologický vinohradnický systém pěstování révy vinné šetrný k přírodě a zdraví člověka. Vinice obhospodařují rodinní příslušníci, kteří dbají na šetrné zacházení se surovinou, což je základ pro kvalitu budoucích vín. Hlavní myšlenkou při výrobě vín, je zachování tradičních postupů se zařazením moderních technologií. Ve víně se snažíme zachovat jeho přirozenou tvář, kterou mu každoročně dodává unikátní kombinace okolních vlivů, zejména teplotní a srážkové podmínky, množství slunečního svitu a v neposlední řadě také půdní složení jednotlivých viničních tratí. Proto je každý ročník specifický a je úžasné tyto rozdíly objevovat a poznávat.

 • Teplotní a srážkové podmínky

 • Množství slunečního svitu

 • Půdní složení jednotlivých viničních tratí

Jaké odrůdy vína pěstujeme

Sauvignon je naše nosná odrůda

Rodinné vinařství se specializuje na vína zemská, jakostní a jakostní s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí a také víno ledové. Roční produkce je cca 20 tisíc litrů vína.

Nosnou odrůdou je Sauvignon, který pěstujeme na ploše 2 ha. Dalšími odrůdami pěstovanými v našich vinicích jsou Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Pálava, Chardonnay, Neuburské, Muškát ottonel a Scheurebe. Z červených odrůd potom Zweigeltrebe, Portugalské modré, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Cabernet sauvignon a Dornfelder.

Děkujeme za Váš zájem! Brzy Vám odpovíme.

Jejda, něco se nepovedlo. Prosím kontaktujte nás přes e-mail nebo nám zavolejte.

Chcete se nás na něco zeptat?

Napište nám, nejpozději do 24h se vám ozveme

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si naše ochr. os. údajů.

Kde nás najdete